אז אתם מתגרשים. קורה. וקורה לטובים ביותר גם… כמו שאומרים שצריך לדעת עם מי להתחתן אז לא פחות חשוב לדעת ממי להתגרש.

בשנים האחרונות החלו להציע לזוגות המעוניינים לפרק את החבילה לעבור קודם כל תהליך גישור גירושין לפני שהם מגיעים לבית המשפט, תהליך שהוכיח את עצמו כיעיל ומהיר יותר מדיונים נסחבים בבית המשפט לענייני משפחה. לא משנה מאיפה את בארץ לפני שאתם מחליטים לחתום על הסכם הגירושין כדאי שתמצאו מגשרת לניהול התהליך.

מגשרת בראשון לציון – איפה מוצאים?

אם אתם מתגוררים בראשון לציון לדוגמא או בסביבה מן הסתם אתם לא צריכים מגשרת מירושלים או מתל אביב ואתם יכולים למצוא מגשרת בראשון לציון בקלות. זה לא באמת משנה איפה אתם גרים, בכדי לבחור את המגשרת המתאימה עבורכם קבלו כמה עצות וטיפים חשובים:

  1. המלצה – אם אתם מכירים זוגות שהתגרשו ועברו תהליך של גישור גירושין עם אותה מגשרת בקשו עליה מידע. אם היא נעימה וסבלנית נחמדה ובעלת תודעת שירות ואם הם ממליצים לעבור את התהליך העדין והחשוב הזה דווקא איתה או לא.
  2. חיפוש ברשת- לאחר שקיבלתם המלצה או שתיים על מגשרת חפשו עליה מידע ברשת. כנסו לאתר שלה והתרשמו ממנה ומהידע שלה, קראו המלצות ודיס המלצות
  3. אל תוותרו על שיחת הכרות – התקשרו אל אותה מגשרת בכדי להציג את עצמכם ותשאלו את כל השאלות שאתם רוצים. אל תתביישו! כמובן שזה לא במקום ייעוץ או פגישה מקצועית אבל בכדי לקבל את הרושם הראשוני כדאי שתרגישו את הצד השני ותראו אם תוכלו לעבור איתה את התהליך
  4. קבלו את ההחלטה ביחד – מכיוון שמדובר בתהליך של גישור שאמור להחליף בית משפט חשוב את ההחלטה איזו מגשרת לבחור ועם מי לעבור את התהליך תקבלו ביחד. אם אחד מכם לא מסתדר עם המגשרת אז עברו הלאה וחפשו מגשרת אחרת מכיוון שחשוב ששניכם תרגישו בנוח בכל שלב ושלב בתהליך ולרע לא תרגישו שהמגשרת מעדיפה את הצד השני או לא רואה בטובתכם.
  5. הגיעו מוכנים – הכינו את רשימת השאלות והדרישות והבקשות מראש, אל תבואו במטרה שהיא תדריך כל הזמן. תפקידה לגשר בין הרצונות של שניכם ולהנחות אתכם כיצד לסיים את הקשר הזוגי ולהמשיך את הקשר המשפחתי בדרך הטובה ביותר ועל הצד הטוב ביותר אבל לא מתוקף תפקידה לומר לכם איך להתנהג ומה לעשות ולכן ככל שתהיו יותר מוכנים לתהליך כך הוא יגמר מהר יותר ויהיה יעיל יותר.

זכרו שתהליך של גישור גירושין הוא מהיר, יעיל ועדיף בהרבה יותר על ריבים ודיונים בבית המשפט לענייני משפחה ולכן אם כבר החלטתם לעשות את הצעד ולהתגרש – מומלץ לעשות זאת בעזרת מגשרת. 

נעים מאוד! אני סיגל גאיה כסיף, מגשרת בראשון לציון

אני עורכת דין למעלה מ-20 שנה, מגשרת ומתמחה בדיני משפחה ובנדל”ן. 

בשנת 2003 הוסמכתי כמגשרת בדיני משפחה, זאת לאחר שנים רבות שבהן ייצגתי צדדים בבתי משפט האחד כנגד השני והבנתי שכאשר פותרים משברים במלחמה – אף צד לא מנצח. ראיתי מערכות יחסים שנהרסות בגלל מאבקים משפטיים, הרגשתי בעצמותיי שזו לא הדרך הנכונה ושחייבת להיות אפשרות אחרת.

אני מאמינה בתקשורת בריאה ולא במלחמה, כנראה שאני לא עו”ד טיפוסית.. 

רוצים לקרוא עוד עלי? לחצו כאן 
רוצים ישר לדבר איתי? צרו קשר עכשיו 054-4203430

—-

אולי יעניין אותך הבלוג שלי: