החופש שאחרי הגירושין

ישנן פרשנויות שונות למילה חופש ולא מעט מילים נרדפות, חֵרוּת, דוֹרִיָה, חוּפשָׁה, חוֹפשִׁיוּת, דְרוֹר, הִשׁתַחרְרוּת, פְּדוּת...

בעת הגישור כאשר זוגות נמצאים בהליך גישור גירושין המסדיר את הפרידה והחופש אחד מהשנייה, ניתן לראות כמה סוגיות בהן המילה חופש דומיננטית במיוחד. מעבר לתחושה שלא מעט עולה על כך שאחד הצדדים ולעיתים שניהם מרגישים שהם מקבלים את חירותם, עולים גם נושאים נוספים בהם תורגש הקלה.

חופש כלכלי – לעיתים צד אחד בתוך הנישואים מרגיש "כלוא" מהבחינה הכלכלית, אולי משום שהגיע עם פחות ממון למערכת הזוגית או משום שבמהלך השנים הרוויח פחות בכל אופן בחוויה שלו לא היתה לו כלל חרות כלכלית. עם הגירושים, הצד הזה מרגיש שסוף סוף יש לו את החירות להתנהל כלכלית כפי שיימצא לנכון ולקבל החלטות הקשורות לכסף בלא ליתן דין וחשבון לצד השני.

חופש להיות אני – אחרי תקופה זוגית ארוכה, עליות ומורדות, משברים ופתרונות, לידות ולילות ללא שינה, בעיות כלכליות, סוגיות קיומיות ועוד, אנשים עוברים תהליכים רגשיים, פיזיים ונפשיים... פעמים רבות צד אחד אינו מקבל את השינוי ולא מוכן להשלים עמו, ואילו הצד שחווה את השינויים עשוי להרגיש לא מוערך, לא מספיק טוב עבור בן/בת הזוג לא ממצה את עצמו ואת יכולותיו. ועם הגירושים, הדברים עשויים להשתנות , לעיתים הגירושים עשויים להוביל להתעצמות לצמיחה, לשגשוג ולהיכרות מחודשת של צד עם עצמו.

חופש מהמשפחה המורחבת – זה קורה בעיקר בחגים המרכזיים (פסח וראש השנה) המביאים עמם כינוסים משפחתיים, לעיתים במצב של overdose. כשמערכת היחסים הזוגית נמצאת בקריסה, ההתכנסויות המשפחתיות האינסופיות האלו הן בבחינת זוללי אנרגיה נוראיות ומהוות קושי בלתי רגיל עבור הצדדים שנאלצים להעמיד פנים פעם אחר פעם שהכל בסדר אצלם. לאחר הגירושין התחושה של "סיר הלחץ" המשפחתי נעלמת באופן שלכל אחד יש את החופש לבחור היכן ועם מי לבלות את החג.

חופש להיות הורה – האבסורד הוא שלאחר הגירושים יוצא שאנשים רבים רואים יותר את הילדים שלהם. הסכם הגירושים מעניק לכל הורה זמן איכות מוגדר עם הילדים.. לכל אחד מהצדדים יש את החופש להיות ההורה הכי טוב שניתן ולהעניק לילדים 100% בתוך המסגרת הנתונה.

גירושים, גם כאשר הם מתנהלים באמצעות הליך של גישור, אינם דבר של מה בכך, המדובר בהליך רגשי הנושא בחובו תהפוכות רגשיות, הרבה מאוד אמוציות והתעסקות בפרטים. יחד עם זאת הגישור מעניק את החופש ואת הבחירה לעשות את זה נכון, בצורה מכילה ומכבדת, השומרת על האינטרסים של הצדדים ומגנה על הילדים.

אני מזמינה אתכם לשיחה או ייעוץ
עורכת דין ומגשרת סיגל גאיה כסיף
054-4203430
גם בוואטסאפ - כאן

החופש אחרי הגירושין

רוצים להתייעץ?

אני פה בשבילכם!

צרו קשר בטלפון 054-4203430

בוואטסאפ - כאן

או פנו אליי בטופס המצורף: