פריצת דרך

פריצת דרך משמעותית, אין דרך אחרת לתאר את מה שהתרחש בחדר הגישור שלי לפני כמה שבועות.

פריצת דרך שהובילה לסיומו של תהליך אמוציונאלי וטעון ובעיקר הובילה לשחרור גדול.

בני הזוג הגיעו לגישור. הוא יזם את הפרידה, אחרי 15 שנים ביחד, הרגיש שלא יכול עוד לחיות בשקר, חיים חסרי אהבה ותשוקה. הוא מעריך את האישה שלצידו, היא באמת היתה שם לידו ותמכה בו והחברות בניהם גדולה וחזקה. אבל אין אהבה, אין תשוקה והוא מרגיש שהוא חי את החיים של ההורים שלו, תובנה שהכתה בו ולא נתנה לו מנוח.

שנים חי כך, בלי להרגיש כלום אל האישה שילדה לו ילדים, גידלה אותם לתפארת ותמכה בו ברגעים הכי קשים שלו, במצוקות הכספיות שנקלעו אליהן, באובדן של הוריו ובכלל בתלאות החיים. הוא מעריך אותה מאוד אבל לא יכול יותר לחיות בזוגיות שקרית בו בזמן שהוא התאהב על מעל ראשו באישה אחרת, שעובדת איתו. שנה סחב את האהבה הזאת בראש, אפילו מושא אהבתו לא ידעה זאת, אבל ברגע אחד של כנות הם הבינו שזה הדדי.

חצי שנה לקח לו לספר לאשתו, אך היא סירבה לדבר על גירושין ואמרה שזה משבר חולף, משבר גיל 40 קראה לזה והיה ברור לה שזה יגמר והוא יחזור הביתה. גם בחדר הגישור היא היתה בטוחה שזאת "פאזה חולפת" והוא אוטוטו יתעורר מהפנטזיה ויחזור לחשוב בצורה הגיונית.

קור הרוח שלה ושפת הגוף הסגורה רמזו שהיא מרוחקת רגשית מהנושא, היא מבינה מה קורה אבל לא מרגישה מה קורה. מנותקת מהסיטואציה וממה עומד לקרות. כל מה שעלה בתהליך כל נושא שביקשו ללבן, נחסם אצלה בהסברים הגיוניים וטכניים שלא קידמו אותם לשום מקום.

לא היו שם אמוציות, צעקות או דמעות. היה שם שכל ישר, מחשבה חדה ורצון עז לשמור על הקיים גם אם הוא רחוק מלהיות מושלם. פריצת הדרך התרחשה כאשר ישבנו איתה בפגישה נפרדת, אני והמגשר שלצידי שהוא גם מטפל רגשי. חיפשנו את הדרך לרגש, ללב ולבטן הרכה.

בסוף הפגישה הנפרדת יצא המרצע מן השק. החשש הגדול ביותר שלה היה הפחד מלספר לילדים, שברון הלב שיגרם להם והתסריט שרץ לה בראש על מה יהיה איתם. על עצמה לא חשבה וגם לא רחמה, ההשלכות של חיי שקר היו ברורות לה ובכל אופן הסכימה להמשיך לחיות כך עוד שנים. אך הילדים, היא חששה מאוד מהנזקים שעלולים להיגרם להם עקב הגירושים ורצתה להימנע מ"לבגר" אותם וביקשה להשאיר להם את הילדות והתמימות.

ברגע שהשתחרר הפחד היא התחילה לבכות ולא הפסיקה במשך שעה קלה, הרגשנו את ליבה הדואב ומתוכה ניבטה אישה רכה וחמה שמגוננת על הקן.

הצענו לבני הזוג לפנות למדריכת הורים שמתמחה בילדים להורים גרושים. בני הזוג ובעיקר האם בחרו לקבל ממנה ליווי והדרכה צמודה שנתנה מענה לשאלות של "איך ומה ומתי".

משהפחד של האישה טופל ומשהושב לה הביטחון בהורות משותפת ויציבה על אף הגירושין, התהליך התקדם פלאים, ההסכם התגבש והאישה שחררה עול גדול מעל ליבה בידיעה שניתן לשמור על אושרם של הילדים גם בשני בתים מתפקדים ובריאים.

מוזמנים לצור קשר,
עו"ד סיגל גאיה כסיף - מגשרת גירושין
054-4203430

פריצת_דרך_גישור_גירושין_רמת-גן_סיגל_כסיף

רוצים להתייעץ?

אני פה בשבילכם!

צרו קשר בטלפון 054-4203430

בוואטסאפ - כאן

או פנו אליי בטופס המצורף: