פירוק ובנייה בגישור לגירושין

אחד הדברים שמפתיעים את הזוגות שמגיעים אליי הוא כמה התהליך בחדר הגישור עוסק בבנייה מחדש לעומת פירוק.

זוגות שמגיעים למגשרת באופן טבעי יודעים שהפגישות יעסקו בפירוק הקשר שלהם – הפרדה של הבית הקיים לשני בתי נפרדים. גם ברמה רגשית וגם ברמה הטכנית של חלוקת הרכוש. וזה אכן תהליך שקורה פה והוא חלק חשוב ומרכזי בגירושין.

אבל היתרון העצום בגישור הוא שבמקביל לפירוק מתרחש תהליך של בנייה וזה מדהים לראות את זה קורה בכל פעם מחדש.

חלקי לגו, פירוק ובנייה בגישור לגירושין ברחובות

בונים את התקשורת

זוגות שמגיעים לחדר הגישור נמצאים הרבה פעמים בכאוס רגשי או לפעמים בניתוק – שני צדדים של אותו מטבע. אחרי שנים של קשר זוגי שהלך ודעך ולצד המשימות והקשיים שהחיים מספקים לנו כל הזמן, התקשורת בין הצדדים פשוט נעלמה. אני רואה זוגות שלא מצליחים להחליף מילה בלי לריב או כאלה שבקושי מדברים וכל אחד עושה את שלו בנפרד.

איפה פה הבעיה? כמובן שתקשורת כזו היא לא בריאה ושורטת את הנפש לאורך זמן אבל מעבר לזה בתור זוג גרוש יש המון נקודות שתקשורת בהן היא קריטית. כמו במקרים של קבלת החלטות יומיומיות לגבי הילדים, שינויים פתאומיים או החלטות גדולות יותר כמו שינוי מסגרת לימוד. פה כבר לא ניתן לקבל החלטה לבד והצדדים חייבים לדבר ולפתור זאת ביניהם.

לכן בחדר הגישור הצדדים לומדים באופן טבעי וכחלק מהתהליך איך לחזור ולתקשר מחדש.
לא מדובר בתקשורת ההיא שהייתה להם בתור זוג צעיר אלא בתקשורת חדשה לגמרי של הורים לילדים שחיים בנפרד. לפעמים זה אפילו קל יותר. ככה זה כשצריך לתקשר סביב הילדים ללא המטען של הקשר ההרוס. ועדיין – מדובר בעשייה עדינה של בנייה שלב אחרי שלב. המטרה של התהליך הזה היא לייצר הפרדה ולגרום לצדדים להבין שמה שהיה נגמר – והתקשורת החדשה ביניהם היא זאת שדווקא תעזור להם לצאת לדרך חדשה. כלומר להבין, לעכל ולהשלים שהמסלול הזוגי נגמר ונשאר מסלול הורי שחייב לתפקד בצורה מיטבית ובמנותק מהמסלול הזוגי שהתפורר לו.

הזמן עושה את שלו

זה לא שכל זוג שיוצא מפה מתחיל מייד לתקשר בצורה מושלמת ובוודאי שיש קשיים בדרך. אבל כל עוד הבסיס נמצא שם וקיים רצון טוב – הזמן יעזור ויסייע לדברים ליפול במקום. בסופו של דבר מדובר בהרגלים חדשים לכולם ולא פשוט לשנות פתאום סטטוס מזוג נשוי להורים גרושים. לפעמים אנחנו אפילו נפגשים לפגישת גישור נוספת לבקשת הצדדים לאחר הגירושים. אני מסייעת להם לפתור מחלוקות שהם לא הצליחו לפתור לבד, והכול תמיד דרך הקשבה ומתן מקום לרגשות של שני הצדדים כך שבסופו של דבר הם אלו שפותרים את הקושי בעצמם. פגישות כאלו הן קביים והן לרוב לא קורות יותר מפעם או מספר פעמים ספורות. כי כמו שאמרתי – כשהבסיס קיים, התקשורת החדשה נבנית ומשתכללת לאט לאט.

אז אם אתם בדיוק בשלב של תחילת הגירושין או רק המחשבה בכיוון ואתם מפחדים מפירוק של כל מה שהכרתם, דעו שלצד הפירוק של גם בנייה של דבר חדש, תקשורת חדשה, קשר חדש ביניכם שלא ידעתם שיכול להתקיים. והוא זה שמאפשר לשניכם לצאת לדרך חדשה, בריאה ונעימה יותר.

מוזמנים לצור קשר, להתייעץ,
עו"ד ומגשרת סיגל גאיה כסיף
054-4203430

Image by Alexa from Pixabay

רוצים להתייעץ?

אני פה בשבילכם!

צרו קשר בטלפון 054-4203430

בוואטסאפ - כאן

או פנו אליי בטופס המצורף: