הסכם גירושין דינמי

בואו נתחיל מהסוף – כל הסכם גירושין הוא דינמי. במיוחד כאשר הצדדים מנהלים תקשורת טובה ובריאה ביניהם ומודעים לכך שבחיים יש שינויים. כל החלטה שהתקבלה יכולה להתאים פחות בעתיד ומי שמצליחים לדבר ביניהם כמו שצריך, יצליחו גם לפתור יחד כל סוגיה שתעלה בהמשך – בין אם תוך שינוי בהסכם עצמו או בהסכמה בעל פה ביניהם.

כמגשרת אני פוגשת ומכירה טיפוסים שונים – כל אחד והאופי שלו, הרצונות, הצרכים ומה שמרגיע אותו, מה שנכון לו ונותן לו שקט. יש כאלו שמחפשים יציבות ושקט לשנים עם מינימום  פתח לשינויים ומבקשים הסכם סגור ומסוגר שיענה ככל שניתן על כל בעיה שעלולה לצוץ.

כמובן שהחיים מזמנים לנו הפתעות, אבל לפחות בנקודת הזמן הזו הם רוצים לדעת שסגרו כל פינה שיכלו.

החוק אגב, מבין גם הוא את הדינמיות של החיים ומאפשר לפתוח הסכם גירושין כאשר יש שינוי מהותי בנסיבות – כמו שינוי משמעותי בהכנסה של אחד הצדדים.

הסכם גירושין דינמי - מגשרת-עו"ד סיגל גאיה כסיף

הסכם גירושין גמיש למי שמעוניין בכך

לפעמים מגיעים זוגות שמראש מבקשים שההסכם שלהם יהיה דינמי או מדורג. למה הכוונה?
גירושין הם חתיכת תקופה. תקופה עם המון שינויים ולוקח זמן לדברים ליפול במקום – כמה חודשים ולפעמים גם כמה שנים.

כך למשל לגבי זמני השהות – במשפחות רבות, במיוחד כאלה שעוברות משבר ביחסים בין ההורים, יש לפעמים צד אחד שנמצא יותר עם הילדים והצד השני פחות.
גם אם בהסכם הגירושין ההחלטה המשותפת היא ללכת על זמני שהות שווים, ישנם מקרים שזה לא קל לעשות זאת בבת אחת. לא לילדים שלא רגילים עדיין לבלות עם ההורה השני חצי מהזמן, לא להורה שיבלה כעת פחות עם ילדיו, ובטח שלא להורה שהיה פחות פעיל ולא ערוך עדיין לבלות חצי מהזמן עם ילדיו.
במקרים כאלה ישנם זוגות שבוחרים שההסכם יתחיל בכך שהילדים ישהו יום או יומיים בשבוע אצל ההורה השני. לאחר מכן זמני השהות יגדלו בהדרגה וכך לכולם יהיה זמן להסתגל למצב החדש.

גמישות בתשלומי המזונות

את אותו רעיון זוגות לעיתים בוחרים להחיל גם על תשלומי המזונות. כל הורה צריך להסתגל למצב החדש שבו יש הוצאות גדולות יותר. ייתכן שירצה לחפש עבודה חדשה ומכניסה יותר או זמן כדי להתארגן מבחינה כלכלית. גם פה יש זוגות שמחליטים מראש על דינמיות בהסכם ובוחרים באפשרות של תשלומי מזונות מדורגים, או שלעיתים זוגות בוחרים לבחון את הכנסות שני הצדדים אחת לתקופה ולקבוע את המזונות מחדש לפי מקדם ונוסחה שבחרו לאמץ. כמובן שיש עוד המון אפשרויות ומה שנתתי פה אלו רק דוגמאות מהשטח, כל זוג והפתרון שמתאים להם.

הרעיון כמו תמיד הוא לייצר תקשורת טובה בין הצדדים, במיוחד כשמדובר במצבים דינמיים שמשתנים עם הזמן.
בדיוק בשביל זה גישור גירושין קיים, כדי לייצר שיח בריא בין הצדדים ולמצוא פתרונות מדויקים שמתאימים בדיוק לכם.

רוצים להתייעץ? אני פה בשבילכם!

צרו קשר בטלפון 054-4203430

או בטופס הצור קשר המצורף:

 

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.