עצב לצד אופטימיות – גישור גירושין ברמת גן

*כל הפרטים האישיים שונו מטעמי פרטיות 

מגיעים לחדר הגישור

לפני מספר שנים הגיע אליי לחדר הגישור שברמת גן זוג מגבעתיים, טעון רגשית שביקש להתגרש. יותר נכון לומר שהאישה רצתה להתגרש והבעל לא היה בטוח עדיין. זה קורה כמעט כל הזמן שהזוגות לא מגיעים באותה רמת בשלות לתהליך ועם הזמן הם מגיעים לשם יחד.

ברקע היה סיפור שסיבך את העניינים. האישה ניהלה רומן למשך תקופה לא קצרה ובשלב כלשהו גם גילתה זאת בעצמה לבעל. אז איך בכל זאת הוא לא רצה להתגרש? כי המציאות היא לא שחור או לבן.

כמובן שהוא כעס עליה כשגילה וזה יצר כאוס במערכת היחסים שלהם, אבל מאוד מהר הוא גם הבין שהסיבות שהובילו אותה לנהל רומן הן קשר זוגי שהוזנח במשך שנים רבות.

סיפור על עצב לצד אופטימיות - מחדר הגישור בר"ג

להצליח לראות את הצד השני למרות הקושי 

אני רואה זאת כל הזמן – זוגות שמגיעים אחרי שנים שבהן פשוט לא ניהלו זוגיות כלל. התקשורת נעשית טכנית בלבד וכל אחד נאלץ למצוא לעצמו עולם רגשי בחוץ כדי לפצות על החוסר הזה. גם במקרה הזה, זה מה שקרה. האישה אמרה בעצמה בחדר הגישור שהיא ניהלה רומן בגלל הקושי העצום שחוותה במערכת היחסים. היא מבינה שזה לא פתרון, אך הרגישה שזה כמעט עניין הישרדותי מבחינתה. היא ביקשה להרגיש אהובה ורצויה בכל מחיר.

בן הזוג כאמור הבין את העניין, לכן היה מוכן להמשיך בקשר הנישואים ואפילו לעבוד עליו בתוך מסגרת של טיפול זוגי. הוא אמר שהוא מוכן לקבל אותה כפי שהיא ולא רוצה לוותר על הנישואים האלו. אך האישה כבר הגיעה לנקודת האל-חזור. היא ישבה בחדר הגישור והסבירה שמבחינתה לא ניתן לתקן את הנזק.

כבוד הדדי הוא שם המשחק

בסיפור הזה יש הרבה חלקים עצובים של פרידה ממערכת זוגית, של פירוק משפחה – אבל יש פה גם המון חמלה והבנה.
יש פה גם זוג שהגיע ברמת בשלות שונה לחדר הגישור ובתוך מספר שיחות התאזנו והגיעו יחד להבנה שמערכת היחסים שלהם נגמרה. לבעל היה קשה יותר להשלים עם זה, אך הוא הבין שזה תהליך הוא חייב לעבור עם עצמו.

מרגע שהבינו זאת, הם בחרו לעבור את תהליך הגירושין עם כבוד רב אחד לשני. בני הזוג הגיעו להסכמות מאוד מהר וזאת למרות שהיה להם רכוש נכבד – הם החליטו לחלק את הדירה שלהם חצי חצי, למרות שהיא דירה שירשה האישה. הם הצליחו בזמן קצר מאוד להחליט כמעט על כל הנושאים החשובים וחתמו על הסכם גירושין מהר מאוד.

ההבנה והבגרות של שני הצדדים היא זאת שאפשרה לתהליך לקרות בצורה מהירה וטובה.
ולכן עם כל העצב שבפירוק המשפחה, יש בכל זאת סוף טוב עם שתי משפחות חדשות שנוצרו, זוג הורים שמכבד אחד את השני ויוכל כל אחד לקנות דירה לעצמו ובעיקר תקשורת בריאה וטובה בין שני אנשים שעברו יחד תקופה ומבינים שתקופה חדשה מתחילה עכשיו.

עו"ד ומגשרת סיגל כסיף
054-4203430

רוצים להתייעץ?
אני פה בשבילכם!

צרו קשר בטלפון 054-4203430

או בטופס הצור קשר המצורף:

 

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.