תקווה

כעו”ד ומגשרת בגירושין אני נשאלת לא פעם אם מבין המגושרים שלי ישנם זוגות שבחרו בסופו של דבר להישאר ביחד ולא להתגרש, כי תמיד כיף לשמוע על איזה HAPPY ENDING, על מקרה שבו האהבה בכל זאת נצחה. אז נכון שמקרים כאלו לא מתרחשים לעיתים קרובות…אבל כשזה קורה זה ממש אבל ממש מרגש. כמו במקרה הבא:

 

הם נכנסים לחדר הגישור ומתיישבים. עצב גדול מהול בתקווה ניבט מעיניה. אני שואלת מי היה רוצה להתחיל לספר למה הם כאן. הוא מתחיל ומספר איך מבחינתו סיפור האהבה שלהם נגמר לפני הרבה שנים. והיא… בוכה ומשתפת שכיום היא מכה על חטא ומבינה שעשתה טעויות רבות במהלך השנים ושהזניחה קשות את הזוגיות והתייחסה אליה כאל מובן מאיליו. היא לוחשת לו “אני אוהבת אותך ואעשה ה כ ל כדי שנישאר ביחד”. הרבה כאב מהול בכבוד והערכה הדדית מורגשים בחדר.

 

בפגישה הנפרדת עמה, כשעיניה הרטובות חרושות בקמטי דאגה, היא מבקשת: “בבקשה תצילו לנו את הנישואים”.

אני מבטיחה לה את מה שאני מבטיחה לעצמי בכל פעם שאני פוגשת זוג חדש – שלפני הכל אברר האם בכל זאת יש איזשהו סיכוי ו/או רצון מבחינתו להציל את הנישואין. או שמא הוא הגיע לנקודת ה”אל חזור” שלו.

בפגישה הנפרדת אתו הוא ממשיך ומשתף שהוא לא רואה אותם ממשיכים יחדיו. הוא כבר לא רוצה אותה, לא נמשך אליה. לשאלתנו איזה סיכוי יש להציל את הנישואים הוא משיב נחרצות “אין סיכוי. זהו. אני בנקודת האל חזור שלי”.

 

היה קשה לתווך לה בפגישה המשותפת את הנחרצות שלו להיפרד.

 

כעבור שבוע הם הגיעו לפגישת גישור נוספת. שאלנו איך עבר עליהם השבוע והאם הם רוצים לשתף אותנו בתובנות/הבנות שחלחלו במהלך השבוע. היא שתפה שהיא בעיצומו של תהליך של השלמה, הבנה וקבלה, שהאסימונים והתובנות הדהדו בתוכה במהלך השבוע. גם בפגישה הזו היא לוחשת שהיא תעשה הכל כדי להישאר עם הגבר של חייה, אבי ילדיה אותו היא אוהבת. שהיא תעשה כל מה שרק שצריך כדי לשקם את הנישואים שלהם. והוא? מורגש שקשה לו עם העצב שלה, אבל הוא מבקש להמשיך הלאה בתהליך ולהתחיל לדון בעניינים הכרוכים בפרידה.

 

חלף שבוע נוסף ואתמול היא התקשרה וביקשה בשם שניהם לבטל את פגישתנו הבאה. היא ספרה בהתרגשות שהוא הסכים לתת לעצמם הזדמנות לשקם את נישואיהם ולאפשר להם התחלה חדשה. והוסיפה שבכוונתה לקחת את ההזדמנות הזאת בשתי ידיים ולעשות הכל כדי להציל את נישואיה לאהוב ליבה.

 

ואני?

אני התמוגגתי לי. ו… בטח גם אתם

 

עורכת דין ומגשרת סיגל גאיה כסיף,

גישור גירושין, בשניים