פנים אל מול פנים – פגישות נפרדות בחדר הגישור

לפעמים תוך כדי התהליך המגשר / המטפל הרגשי שלצדי ואני מזהים שנכון יהיה רגע לעצור ולהפסיק את הפגישה המשותפת לטובת יציאה לפגישות נפרדות עם כל אחד מבני הזוג.

מתי מחליטים על פגישות נפרדות?

השאיפה שלנו היא לערוך את רוב פגישות הגישור בפורום משותף שלנו עם שני בני הזוג. הדבר מאפשר לשני בני הזוג לשמוע זה את זו דרכנו ותורם רבות לקידום התהליך. אך לעיתים נרגיש שלטובת התהליך נכון יהיה לקיים פגישות נפרדות עם כל צד.
מתי זה קורה?

פנים אל מול פנים – פגישות נפרדות בחדר הגישור | עו"ד סיגל גאיה כסיף

כאשר הרוחות מתלהטות, כאשר צד אחד נכנס מתבצר בעמדות בנוקשות רבה ומסתגר בה, כשמישהו מהצדדים מוותר על זכות מהותית שמגיעה לו על פי החוק (בד"כ זה קורה בשל אשמה שמנהלת אותו), כשיש תחושה ברורה של חוסר איזון בחדר, או שנרגיש חוסר נוחות ותסכול גדול אצל אחד הצדדים – זה הזמן לעצור ולצאת עם כל אחד מהצדדים לפגישה נפרדת.

פגישה נפרדת נעשית בארבע עיניים, ובמקרה שלנו בשש עיניים. זו פגישה שבה אנחנו רגע מנסים להבין עם כל צד מה תוקע את התהליך, מה מסתתר ברובד העמוק יותר, האם הוא מרגיש שלם עם ההסכמות המתגבשות, או שמא הוא מנוהל מאשמה או פחד או משיתוק, או אולי הוא ממשיך לרצות כפי שעשה במהלך החיים המשותפים או כל דבר שעולה במהלך השיחות שלנו עם בני הזוג.

מציפים את הקושי

בפגישה הנפרדת שלנו כל אחד מבני הזוג מרגיש יותר משוחרר וחופשי לומר את אשר על ליבו בלי לפחד לפגוע בצד השני או בלי לדאוג שמא הוא יכעיס את הצד השני, השיח הוא פתוח וזורם ומאפשר לכל צד לשחרר מועקות, לשחרר שליטה ולפרוק תסכולים. זוהי שיחה שמציפה המון כאב וקושי ועולים בה חששות מהעתיד לבוא.

זוהי ההזדמנות שיש לה או לו לשפוך את הלב באמת בלי שיפוטיות ובלי לחשוש מתגובות מהצד השני ולנו המגשרים הפגישה הנפרדת מאפשרת להתבונן ולבחון איך הוא או היא מרגישים בתהליך ואיך הם מרגישים ביחס להסכמות המתגבשות.

שומרים על איזון

הליך גישור לגירושין הוא הליך נייטרלי ואובייקטיבי ולכן אנחנו מקפידים לקיים פגישה נפרדת עם כל אחד מבני הזוג למען השמירה על האיזון.

בפגישה הנפרדת נחשף מידע שמאפשר לנו להבין את הצרכים העמוקים של כל אחד מהצדדים וגם לבחון מה באמת מניע אותם בעת קבלת ההחלטות (האם הם מנוהלים מתוך אשמה או פחד או רצון לרצות, או מתוך רצון לסיים את הגישור במהירות הבזק במנותק מהצרכים שלהם) לשקף להם זאת ולאפשר להם להיות מודעים לרגשות שבעצם מנהלים אותם. זוהי ללא ספק פגישה מפילת אסימונים.

בנוסף, המידע הזה מאפשר לנו להבין את התמונה המלאה, את כל החלקים שבפאזל וכך לקדם את השיח שיאפשר פתרונות יצירתיים שיענו על הצרכים האלו וכך לשחרר פחדים ותקיעויות בתהליך.

אנחנו דואגים ליידע את הצדדים בתחילת הפגישה הנפרדת שכל מה שהם יאמרו בחדר הגישור נשאר בינינו בחדר ורק באישור של כל צד אנחנו נחשוף את הדברים שנאמרו גם לצד השני.

לאחר הפגישות הנפרדות אנחנו נוגעים במידע החדש (באישור כל אחד מהצדדים כמובן) בעדינות וברגישות ומטמיעים את המידע פנימה לתוך תהליך הגישור דבר שמייצר תנועה קדימה.

כאמור, פגישות נפרדות הן כלי נהדר בתהליך הגישור שמשמש כגשר מעל מכשולים בדרך. חשוב שאנחנו המגשרים נחוש ונזהה מתי נחוצה פגישה נפרדת שכאשר היא מבוצעת בעיתוי הנכון היא מאוד משמעותית ומפילת אסימונים.

רוצים להתייעץ? אני פה בשבילכם!

צרו קשר בטלפון 054-4203430

או בטופס הצור קשר המצורף:

 

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.