סיפור על גירושין הפוכים

אני תמיד אומרת שיש אינספור דרכים להתגרש, ממש כמספר הזוגות המתגרשים.

הפעם אני רוצה לספר לכם סיפור מתוך חדר הגישור שאפשר ללמוד ממנו המון, על זוג שעשה את זה קצת אחרת, בדרך הפוכה מזו שאנחנו פוגשים בדרך כלל בעולם הגירושין.

מה קורה לרוב בתהליך הגירושין

לרוב כשמגיע אליי זוג לתהליך של גישור גירושין, הם עדיין חיים יחד באותו בית. הם הבינו שהם לא יכולים להמשיך לחיות כך ומבקשים להיפרד ולהתגרש בצורה יפה. בחדר הגישור הם עוברים תהליך של הבנת הצרכים והאינטרסים של כל אחד מהם וגם האחד את של השני ובסוף התהליך הם חותמים על הסכם גירושין. בהסכם נקבע בין היתר מה עושים עם הבית, האם הוא נמכר לצד ג' או אולי אחד מהצדדים רוכש את המחצית של הצד השני.

Photo by Trevin Rudy on Unsplash

לאחר תהליך הגישור, שני הצדדים מקיימים את ההסכם ומתחילים חיים נפרדים בשני בתים שונים.

בהסכם אנחנו מעגנים הסכמות ביחס לנקודות חשובות לעתיד המשפחה בצורתה החדשה – זמני שהות עם הילדים, תשלום מזונות, מכירת הבית ועוד. הנקודות האלו מסוכמות לפי הצרכים הקיימים ומבט קדימה אל עבר הצרכים העתידיים.

ועכשיו הסיפור

לפני זמן מה הגיע אליי זוג לחדר הגישור, הם הגיעו לגמרי מוכנים וסיכמו ביניהם את כל פרטי הסכם הגירושין ורק ביקשו לסגור פרטים אחרונים ולחתום על ההסכם.

איך זה קרה? בני הזוג, ברגע שהבינו שהם לא מעוניינים יותר לחיות יחד, פשוט החליטו להפריד כוחות ועברו לגור בנפרד. הם חיו כך שנה וחצי ללא הסכם גירושין. התקופה הזו לימדה אותם המון. היא אפשרה להם להתנסות "על רטוב" בפרידה, לפני שהיא מתרחשת רשמית.

הם הבינו תוך כדי התקופה הזו מה זמני השהות המתאימים לילדים ולהם ודייקו אותם תוך כדי התהליך. הם חוו בעצמם את ההוצאות בניהול שני משקי בית והבינו מה הסכומים הנדרשים מכל אחד מהם וכך יכלו לדעת מה סכום המזונות הנכון עבורם, "השחיזו" את שריר התקשורת ביניהם ופתרו את אתגרי החיים עם הילדים ובכלל בהדברות.

הם הגיעו לפגישה איתי כל-כך מוכנים כי למעשה הם כבר חיים כפרודים תקופה ארוכה ויודעים בדיוק מה הצורך של כל אחד מבני המשפחה.

הסיפור הזה מעניין ומאפשר התבוננות נוספת על תהליך הפרידה

הוא מראה איך בעזרת יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה אפשר לעשות דברים אחרת, בצורה שמתאימה בדיוק לכם. הוא מלמד גם על חשיבות הזמן שעושה את שלו, והוא זה שמכוון דברים למקומם ומאפשר בהירות שעושה סדר. הזמן גם הביא את בני הזוג לחדר הגישור שלמים וללא שום ספקות באשר לדרך הנפרדת שבה בחרו.

יש לקחת בחשבון שלעזיבת בית יש משמעויות משפטיות אבל ניתן כמובן לעשות זאת בהסכמה ובצורה מסודרת לאחר קבלת ייעוץ משפטי נקודתי רק לעניין העזיבה.

נכון שגם זוגות שקודם מתגרשים ורק אז נפרדים פיזית יידעו לצפות בעזרת הליך גישור נכון, את הצרכים העתידיים שלהם וידעו לעגן אותם בהסכם הוגן. אך נחמד לפעמים לראות איך אפשר לעשות דברים אחרת ולגלות דרך חדשה וטובה.

 

רוצים להתייעץ?

אני פה בשבילכם!

צרו קשר בטלפון 054-4203430

בוואטסאפ - כאן

או פנו אליי בטופס המצורף: