סיפור מחדר הגישור: שניה לפני שזורקים..

באחת השבתות הגשומות האחרונות החלטתי לנצל את הזמן כדי לעשות סדר בבית. בעיקר לזרוק דברים ישנים שתופסים מקום ומכבידים. במסגרת הסדר נתקלתי במעבד מזון קטן שהתקלקל בעבר אך משום מה לא זרקתי אז. שנייה לפני שהשלכתי אותו לפח חשבתי לנסות להפעיל אותו, מה יש לי להפסיד? אני לא יודעת אם זה הזמן שעשה את שלו, אולי הוא לא באמת היה מקולקל – אבל באורח פלא הוא פעל.

כמובן שבתקופה שהוא מונח בצד קניתי כבר מעבד מזון חדש ולא הזדקקתי לו. אבל הרגע הזה כשהיד שלי כבר מונפת מעל הפח הפתוח ובשנייה אחת החלטתי לתת בכל זאת סיכוי – לא יכולתי באותה שנייה שלא לחשוב על העבודה שלי כמגשרת.

סיפור מחדר הגישור בנס ציונה

הרגע הזה זרק אותי כמה שנים אחורה לסיפור מחדר הגישור.

זוג שרוצה להתגרש - ועכשיו

זוג נסער מאוד מאזור נס ציונה שביקש להתגרש הגיע אליי. האישה היא זו שפנתה אליי ואמרה שהיא לא יכולה להישאר אפילו דקה נוספת בקשר הזה והיא מבקשת להתגרש כמה שיותר מהר. היא לא סבלה חלילה מפגיעה מבן זוגה. דווקא האדישות ביניהם היא זו שהטריפה אותה וגרמה לה לרצות לצאת מהבית בהקדם. רק כדי להיות מסוגלת "לנשום שוב", כך היא ניסחה זאת. הם הגיעו אליי יחד. גם בן הזוג הבין את הצורך הבהול שלה לעזוב. גם לו היה קשה בבית.

הפגישה הראשונה הייתה סוערת ועמוסה במטענים וכעסים אחד על השני. היא טענה שהם לא מתפקדים כזוג כבר המון שנים והוא עדיין לא היה מוכן לוותר אבל הבין את רצונה.

להקשיב בין המילים

במהלך השיחה שמתי לב שהאישה מדברת על לעזוב את הבית ולאו דווקא על גירושין, בשונה משיחת הטלפון הראשונה שלנו. הקשבתי לה והקשבתי גם לו ולאחר מכן יצאנו לפגישות נפרדות שלי עם כל אחד מהם.

בשיחה עם האישה התבהר לי הצורך האמיתי שלה – היא עדיין לא בטוחה שהיא רוצה להתגרש, אבל היא הרגישה שהיא מוכרחה לצאת מהבית ולו רק כדי שתוכל לחשוב בבהירות. השגרה בבית הייתה כל-כך קשה ולא נעימה לה שהיא גרמה לה לא להיות מסוגלת לראות את הדברים בבהירות.

לאחר מכן ישבתי בנפרד עם הבעל. הבעל סיפר שלא טיפל בעצמו כבר תקופה ארוכה. עבר מעבודה לעבודה, הזניח את עצמו, נפגש פחות ופחות עם חברים ובאופן כללי איבד את החיוניות שלו. הוא לא איבד את האהבה לאשתו, אבל במצב הנפשי שבו הוא היה, הוא לא הצליח לראות אותה ובטח שלא לתחזק את קשר ביניהם.

לתקן מה שניתן

בפגישה המשותפת עם שניהם שני הצדדים הבינו שני דברים חשובים עבורם

הראשון היא ההבנה שכדי להתחיל בכלל לעזור לעצמם, לאישה נחוצה הפרדת מגורים מיידית לתקופה מסוימת.

והדבר השני והחשוב ביותר – ששניהם לא מוכנים עדיין לוותר על הקשר הזה.
הבעל הבין ואפילו הודה בקול שהוא צריך להתחיל לטפל בעצמו, ולאחר מכן הם יוכלו לטפל בקשר שלהם.

הפניתי אותם לאנשי מקצוע שיוכלו לעזור להם – טיפול רגשי, טיפול זוגי ומדריכת הורים.
ומשם הם המשיכו לעבוד ולטפל במה שזקוק לטיפול.
אליי הם לא חזרו לאחר מכן. וגם אם היו בוחרים בסופו של דבר להתגרש, זה היה מתוך בחירה שלמה לאחר שמיצו את האפשרויות לתקן.

בדיוק כמו אותה שנייה לפני שאנחנו זורקים משהו – פגישת גישור ראשונה היא לעיתים צומת שממנו מבינים לאן אנחנו פונים. האם נוכל לתקן את הקיים? האם אנחנו רוצים בכלל לתקן? והאם הנזק הוא בלתי ניתן לתיקון ונוכל להמשיך הלאה בצורה שלמה.

גם אם עדיין לא בטוחים מה הכיוון שלכם, פגישת הגישור הראשונה תעזור לכם להבין לאן ממשיכים מפה.

מוזמנים לצור קשר,
מגשרת ועו"ד סיגל גאיה כסיף
054-4203430

Image by Ulrike Leone from Pixabay

רוצים להתייעץ?

אני פה בשבילכם!

צרו קשר בטלפון 054-4203430

בוואטסאפ - כאן

או פנו אליי בטופס המצורף: