סיפור על בית

*כל הפרטים בסיפור שונו כדי לשמור על פרטיות המשפחה

התפקיד שלי כמגשרת הוא להיות לפעמים קצת כמו "מגדת עתידות".

טוב, אף אחד לא באמת יכול לצפות את העתיד אבל בתור מגשרת חשוב שאסתכל מספר צעדים  קדימה וחשוב להשאיר כמה שיותר אופציות פתוחות בהסכם הגירושין כדי להיות מוכנים לשינויים שעתידים לבוא ולאפשר גמישות לצד ודאות לפי התנאים המשתנים .

מגשרת בנס ציונה: סיפור על בית - עו"ד סיגל כסיף - גישור גירושין

סיפור על זוג שמתגרש

הפעם אני רוצה לספר לכם על זוג שהגיע אליי מנס ציונה לחדר הגישור בראשון לציון. מדובר בזוג שחי יחד יותר משני עשורים, עם 3 ילדים בבית.
הם הגיעו כי היחסים ביניהם לא עובדים כבר שנים. מבחינת בשלות, אפשר לומר ששניהם הגיעו מאוד בשלים לסיים את הקשר, ולפחות מהזווית הזאת לא היו הרבה ספקות.

זה המקום לספר שזוג שמתגרש מגיע עם המון מטענים שעליו לפרוק ולפתור. הוא עסוק בכאן ועכשיו ולא תמיד פנוי רגשית להסתכל קדימה.
בנוסף, שני הצדדים צריכים לבנות לעצמם עצמאות כלכלית, דבר שיכול לקחת זמן.

לכן לא תמיד יש לצדדים בהירות ביחס לעתיד. במקרה של הזוג הזה, הם חשבו על האפשרות  של מכירת הבית לצד ג' וחלוקת התמורה ביניהם. הם חשבו שזו האופציה היחידה בשבילם כרגע.

להצליח לראות קדימה, מעבר לגירושין

זאת הנקודה שבה חבשתי את כובע "מגדת העתידות". מניסיוני נתקלתי במקרים רבים בהם בני הזוג שינו  את דעתם ורצונם בהמשך. תפקידי הוא להראות לבני הזוג אפשרויות נוספות כך שבעתיד תהיה להם אופציה לבחור אחרת ותהיה להם גמישות גם בתוך הסכם הגירושין עצמו.

במקרה של הזוג הזה, דברנו על כך שלצד הרצון המשותף שלהם למכור את הבית, קיימת גם האפשרות לשמור על האופציה של מכירת הבית מעט להמשך, כשאחד הצדדים יכול לגור בינתיים בבית או להשכיר אותו ובני הזוג יוכלו לחלוק את כספי השכירות.

הרעיון הוא לאפשר בהמשך לאחד הצדדים לרכוש את זכויותיו של הצד השני אגב גירושין ולקנות את הבית לעצמו בשלמות. על אף שכרגע נראה לבני הזוג שאין  לאף אחד מהם  את האפשרות הכלכלית לכך, זה עשוי להשתנות בהמשך לאחר שהעניינים הכלכליים יתאזנו והתמונה  הכלכלית תתבהר. וביום שזה יקרה כדאי שכל אפשרויות יהיו פתוחות בפניהם.

בני הזוג בחרו באופציה הזו – בהסכם הגירושין הכנסנו סעיף שמאפשר לכל אחד מהצדדים למכור את הבית לשני אגב גירושין ובמקביל הכנסנו סעיף שאם אף אחד מבני הזוג לא יבחר לממש את הזכות הזו בתוך שנה, אזי יוצאים למכירת הבית לצד ג'
הגישור הסתיים בצורה יפה ושני הצדדים נפרדו לשלום והתחילו בחייהם.

סיפור עם סוף טוב

לקראת תום השנה ממועד הגירושין, עלה בידי  האישה למצוא משאבים וליטול משכנתא שאפשרה לה לרכוש את הבית מהגרוש שלה. כך היא והילדים זכו להמשיך להתגורר באותו הבית המוכר והאהוב והגרוש יכול היה לקנות לעצמו בית חדש. כל זה לא היה מתאפשר לו הם מכרו את הבית לצד ג' בעת הגירושין.

אלו הרגעים שמזכירים לי כמה חשוב לעזור לצדדים לראות את העתיד גם כשהם לא מצליחים אפילו לדמיין אותו.

 

עו"ד סיגל כסיף, גישור גירושין

רוצים להתייעץ? אני פה בשבילכם!

צרו קשר בטלפון 054-4203430

או בטופס הצור קשר המצורף:

 

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.