נדל”ן בגירושין

זוג מתגרש ויחד עם הפרידה והמשפחה המתפרקת נפרמת לה גם השותפות בניהם. השותפות הרגשית, הפיזית והחומרית. האמוציות המשתוללות, הכאב על השבר והפחד מהעתיד לבוא, מחייבים פעילות נכונה וניהול ממוקד של התהליך כולו.

הסוגיות שעולות בחדר הגישור

לרוב, לפני “שקופצים” לדיון בנושא חלוקת הרכוש והיחסים הממוניים, צף ועולה ראשית הפאן הרגשי. המגשר שלצידי המגיע מן העולם הטיפולי ואני משקפים לצדדים את הרגשות שעולים בחדר ונותנים להם מקום והכלה, בין היתר גם באמצעות שיחות נפרדות עם כל אחד מהצדדים. עצם ההתייחסות לרגשות שצפים בחדר הגישור מביאה עמה לעיתים קרובות שחרור והקלה ולבסוף גם להרגעה מסוימת ברוחות.

עם ליבונן של הסוגיות הרגשיות, נותר לטפל בין היתר בעניינים של חלוקת הממון בין בני הזוג ולרוב הדבר כולל גם פירוק שיתוף בדירת המגורים. העובדה שאני עו”ד המתמחה גם בנדל”ן, מקלה על ההתנהלות, שכן אני יודעת מה מצפה לבני הזוג מבחינה המשפטית והכלכלית בעת מכירת דירת המגורים, או בעת העברת הזכויות ביניהם אגב גירושין, ובונה להם בהתאם בהסכם הגירושין מנגנוני ביצוע מדויקים ומפורטים אשר מקלים מאוד על ההתנהלות שלהם כאשר מגיע השלב הזה בפועל.

נדל”ן וגירושין

במהלך הדיון בחדר הגישור בפירוק השיתוף של דירת המגורים אני מעוררת ושואלת הרבה שאלות: האם יש צד שמעוניין לרכוש את חלקו של הצד השני בדירה? האם קיימת בכלל האפשרות הכלכלית לרכישה כזאת? מה קורה עם המשכנתא? האם הצד שרוכש את חלקו של הצד השני יוכל לעמוד בתשלום המשכנתא מידי חודש? האם יתרחש אירוע מס ויהיה צורך לשלם כספים נוספים? מי יצא מהבית עד המכירה? איך תשולם המשכנתא בשלב הביניים עד המכירה? מי יראה את הבית לקונים פוטנציאלים? מה יהיה מחיר הדירה? מה יהיה מנגנון הביצוע אם לא תהיה הסכמה בעניין מחיר הדירה? האם ימונה כונס נכסים בהעדר הסכמה? מי יהיה כונס הנכסים? ועוד שאלות חשובות רבות הממקדות את הזוג בנקודת הזמן בה הם מגבשים את הסכם הגירושין, שאלות בעלות משקל אשר יקלו מאוד על פירוק השיתוף לכשיבוצע באופן שלכל סוגיה שתעלה יהיה פתרון מוסכם בהסכם הגירושין.

משכנתא

במידה והצדדים מעוניינים להעביר את הזכויות בדירה ביניהם אגב גירושין, אני מלווה את בן או בת הזוג בקבלת משכנתא על החלק שמעוניין לרכוש, רושמת בלשכת רישום המקרקעין הערות אזהרה לטובת הבנק, מוודאה שהמשכנתא עברה על צד אחד והצד השני משוחרר מכל עול והתחייבות והערבים מצדו משוחררים אף הם ושבוצע בפועל איזון המשאבים ביניהם והועברו הכספים כקבוע בהסכם. בנוסף, אני מדווחת למס שבח על העסקה אגב גירושין הפטורה ממס וחוסכת לבני הזוג הרבה כסף וכאב ראש.

סיגל כסיף – מגשרת גירושין

לקריאה נוספת: סוכת שלום בחדר הגירושין

השאר תגובה

אתה חייב להיות מחובר כדי לכתוב תגובה.