להרוג את האהבה

"אתה פשוט הורג לי את האהבה!" היא צעקה.
המשפט שלה הדהד בחדר הגישור והותיר את כולנו דרוכים.

הם, זוג בסוף שנות ה - 30, לקראת תחילת חייהם המשותפים.
הם פנו אלי על מנת שאערוך להם הסכם ממון.
אך כשהגיעו למשרדי, הבחורה לא הסכימה לשתף פעולה ונאטמה בפני בעלה לעתיד.

ניכר היה כי יש אהבה גדולה בין השניים, אהבה אשר ניצתה מתוך עיניהם ובערה בהם התשוקה להקים כבר משפחה. חודש לפני החופה, כאשר היא באמצעו של הריון יקר מפז, ביקש הבחור לחתום על הסכם ממון. הבקשה שהגיעה בהפתעה, הותירה את בת הזוג המומה, נעלבת ונאלמת.

השתיקה שלה נתפסה בעיניו כהסכמה, אך היא בתוך מערבולת הרגשות וההורמונים של ההיריון המשיכה לשתוק ולשמור בבטן והפעם הראשונה שזעקה את אשר על ליבה היה ברגע האמת, כאשר ישבנו כולנו בחדר הגישור בני הזוג, אנוכי והמגשר מעולם הטיפול שלצידי.

לאחר ששניהם נרגעו מן ההתפרצות הרגשית, פתחנו את סוגיית הסכם הממון. כל אחד דיבר על הפחדים והחששות מי בעד ההסכם ומי נגד. התברר כי הוא קיבל את העצה מאחיו שאיבד לגרושתו את מחצית הדירה שרכש בכספו טרם הנישואים ולא הגן על רכושו. המצוקה שאחיו נקלע אליה הותירה בו ובכל המשפחה צלקת גדולה.
והיא, בת זקונים להורים מבוגרים, חששה שמא יום אחד הם ייפרדו והיא וילדיה יישארו ללא קורת גג.

כל צד דיבר בשפה אמוציונאלית ורציונאלית. בגישתו החומלת הרגיש והכיל בן הזוג את פחדיה של ארוסתו. גם האישה הצליחה להבין את הצורך של בן זוגה ואת הרקע הטעון שהביאם לכאן והאווירה החלה אט אט להיטהר תוך שהם מחליטים שהערך של "הוגנות" יהדהד בחדר ויבוא לידי ביטוי בהסכמותיהם מהמשותפות.

בני הזוג החלו להעלות לחלל האוויר פתרונות יצירתיים שונים ובסופו של דבר הוסכם שהאישה תקבל חלק בדירה לאחר 10 שנות נישואין תוך שהם בנו מנגנון נוסף לשביעות רצונם לפיו הוגדל חלקה של האישה בדירה ככל שהאריכו נישואיהם קדימה.

באמצעות השיקופים האותנטיים, הדיאלוגים שיצאו מהלב והתקשורת הנכונה הצלחנו לגרום לשניים להבין שהם באותו הצד, ששניהם מבקשים לשמור על עצמם, על רכושם, על נפשם ועל אושרם המשותף

בפגישה הבאה הם כבר הגיעו לחתימה, רגועים ומחויכים מתרגשים מהעתיד לבוא.

"אהבה וכסף מניעים עולם, אהבה לרגע והכסף לעולם"
~ חוה אלברשטיין

מוזמנים לצור קשר,
עו"ד סיגל גאיה כסיף - מגשרת גירושין
054-4203430

הורגים_את_האהבה_גישור_גירושים

רוצים להתייעץ?

אני פה בשבילכם!

צרו קשר בטלפון 054-4203430

בוואטסאפ - כאן

או פנו אליי בטופס המצורף: