יום האישה מאחרוינו, פורים לפנינו

כאשר חגיגות יום האישה מאחורינו ומגילת אסתר לפנינו, אני רוצה לספר לכן על הנשים שמגיעות לחדר הגישור שלי.

תוך כדי תהליך, ניתן לראות מגוון רחב של דמויות נשיות, יש את דמותה של ושתי, הבועטת במוסכמות, זאת שלא מוכנה יותר להמשיך לחיות במסגרת שעבורה היא חונקת והיא מבקשת לפרק אותה, לעיתים כנגד כל הסיכויים ובמקרים רבים, גם תוך ויתורים גדולים מאוד מצידה. אותה אישה המגיעה לחדר הגישור נחושה וחדורת מטרה, לסיים את הקשר על הצד הטוב ביותר, עם הסכם שישחרר אותה לדרכה וככל שניתן יבטא את צרכיה, ישמור על הילדים ועל חלקה ברכוש המשותף.

ושתי, היא אותה אישה אסרטיבית המגיעה לתהליך בטוחה בעצמה. היא איננה זקוקה לתחבולות ואינה מערימה על בן הזוג, אינה נוקטת במניפולציות רגשיות וסחטנות. בכך, איננה מנצלת את חולשותיו ומסייעת לכך שהתהליך יהיה מדויק, מכבד ובעיקר כזה שמסתיים בהסכם ובחופש המיוחל.

על ספת הגישור יושבת גם בת דמותה של אסתר, האישה התמה, שלפעמים "נגררת" לתהליך, קולה בתחילת התהליך עשוי להישמע מעט כלחישה, לעיתים היא תהיה מושפעת בקלות, ואולי יהיה ניכר שהיא מונעת לכיוונים שאינם בהכרח נוחים לה. במקרה כזה נדרשת יתר רגישות של המגשר. אני אעודד אותה להשמיע את קולה, אם באמצעות העצמתה בפגישות נפרדות, אם באמצעות הצבת מראות שישקפו לה את החלטותיה ואת דרך קבלתן ואם באמצעות קילוף שכבות ההגנה שלפעמים מסתירות ומונעות ממנה לזהות את הצרכים והאינטרסים האמתיים שלה.

יש מקרים בהם יוצא לנו לפגוש גם את "הדסה" על הספה, (זהו שמה השני של אסתר). לאסתר יש שני שמות ולעיתים גם שתי פנים. פנים שנחשפות תוך כדי התפתחות עלילת המגילה וכאלה שנחשפות גם על הספה. תוך כדי שנחשפות הפנים מתגלים לפעמים דברים שנשמרו בלב, קלפים שטרם נחשפו, ומעת לעת גם התחפרות בעמדות במטרה לקבל את "עד חצי המלכות".

ישנן עוד הרבה נשים, דמויות וסיפורים אותן אני פוגשת בחדר הגישור שלי,
לכל אישה סיפור המגילה שלה,
כל אחת עולם ומלואו וכולן,
בלי יוצא מן הכלל - מעוררות השראה.

מוזמנים לצור קשר,
עו"ד סיגל גאיה כסיף - מגשרת גירושין
054-4203430

יום האישה אחרינו

רוצים להתייעץ?

אני פה בשבילכם!

צרו קשר בטלפון 054-4203430

בוואטסאפ - כאן

או פנו אליי בטופס המצורף: