חצי הכוס המלאה

תקופת הגירושין היא תקופה קשה, ללא ספק בכלל.

יש כאלו המתארים את התקופה הזו כקשה ביותר בחייהם, ובספרות המקצועית התקופה הזאת אפילו משולה לאבל על אדם קרוב שמת.
אך לעיתים מתוך התהומות האלו, ניתן אולי להציץ מעט אל העתיד ולנסות לראות את חצי הכוס המלאה. הנה כמה מחשבות ורעיונות איך אפשר למנף את הקושי העצום הזה ואולי אולי לנסות להרכיב משקפיים חדשות שיאפשרו להתבונן על הדברים מנקודת מבט חדשה, אופטימית יותר.

גישור גירושין: חצי הכוס המלאה | עו"ד סיגל גאיה כסיף, מגשרת

זמן לעצמכם

הורים שטיפלו לאורך תקופה ארוכה בילדים, כאשר הצד השני היה פחות פעיל בבית יכולים לפתע למצוא את עצמם כעת עם זמן רב פנוי. מצד אחד ההתחלה קשה מאוד ומלווה בריקנות ובעצב מ"הבית הריק", אבל מצד שני אפשר למנף אט אט ובקצב הנכון לכם את הזמן הזה כדי לחזור ולהיפגש עם חברים שלא ראיתם תקופה ארוכה, לחזור לעשות פעילויות שלא הספקתם אף פעם, ואולי להתחיל פעילות חדשה שתמיד חלמתם לעשות וכן – גם להרשות לעצמכם פשוט ליהנות מהלבד ומהשקט. אל דאגה "הבית הריק" יתמלא בעוד יום יומיים בחזרה.

זמן טיפול

הגירושין מעלים המון רגשות ואיתם צפות המון שאלות – איך הגעתי למצב הזה? מה בחיי הביא אותי לנקודה הזו? מי אני היום אחרי כל-כך הרבה שנים של ביחד?
אז אפשר לבדוק עם עצמכם אולי עכשיו זה הזמן להתחיל טיפול רגשי. דווקא בנקודה הזו אפשר להגיע לתובנות מעמיקות, לבחון את עצמנו ולהפסיק להרגיש אשמים. לפעמים אני רואה בני זוג שמרגישים צורך להתחיל בטיפול כבר במהלך הגירושין, ולפעמים הם מעדיפים להמתין ולתת לדברים לשקוע קודם. כל אחד ומה שנכון לו.
אבל איך שלא תסובבו את זה, זו נקודת זמן שבה ניתן להתחיל להניע דברים, לעשות שינויים ולטפל בעצמנו.

סדר ובהירות

בתקופות קשות בתוך מערכת היחסים, ובמיוחד לקראת סוף הנישואים, יש הרבה מאוד חוסר סדר. אין לו"ז ברור, לעיתים בני הזוג משתדלים להימנע מבילוי משותף של כל המשפחה ביחד מפאת העומס הרגשי שהדבר יוצר ולכן לקראת סוף הנישואין קורה שהילדים לא תמיד יודעים מתי הם יראו כל הורה וקשה מאוד לתכנן תוכניות. הדבר יוצר תסכול אצל כל בני הבית.
גירושין מכניסים המון סדר. יש לו"ז מסודר וקבוע וכולם יודעים מראש מי אוסף את הילדים ומתי, מי ישן באיזה בית ומתי, ולפעמים אם הצדדים רוצים בכך – גם מתי נפגשים לארוחה משותפת.
הארגון הזה עושה סדר בראש, מקרקע ומאפשר וודאות וביטחון ומאפשר לתכנן תוכניות בלי הפתעות ונותן המון שקט.

התחלה חדשה

זו נשמע אולי בנאלי, ואולי קשה מאוד ליישום, אבל במהלך שנים רבות כמגשרת אני רואה אנשים שבחרו להתחיל מחדש. נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, עם או בלי ילדים. בסופו של דבר זה תלוי בנו ובבחירות שלנו. קחו את הזמן הנדרש להתאבל על מה שהיה, טפלו במה שצריך, תאפשרו לעצמכם להיעצב, אבל תזכרו שקיבלתם הזדמנות שנייה לבחור. וזה לא מובן מאליו.

אני פה בשבילכם להתייעצות,
מגשרת, עו"ד סיגל גאיה כסיף