העולם מצחיק?

אחד הכלים המשמעותיים בפתרון בעיות וסכסוכים וכלי המתאים בהחלט גם בגישור הוא ריכוך באמצעות הומור. 
זה ידוע שצחוק והומור יכולים לשבור חומות ולקרב לבבות, או לפחות להוריד מתח ומגננות. כאשר נדחקים לפינה אפשר לשלוף את הבדיחות... או לפחות אחת קטנה.

הומור וצחוק כפתרון לסכסוך? הומור כגורם מגשר בחדר גישור גירושין | עו"ד סיגל כסיף מגשרת גירושין בראשון לציוןמהו הומור? 

הומור הוא אלמנט שמטרתו להצחיק בדרכים שונות, במילים, בתנועות, בהבעות פנים. אנשים מאז ומעולם השתמשו בו לשימושים מגוונים בין היתר לצרכים חברתיים, קוגניטיביים ורגשיים. רבים נהנים מהומור של אחרים ורבים יוצרים הומור בעצמם, בדיחות פרטיות, סיפורים מצחיקים, חיקויים וכד'. אך יחד עם ההנאה, הצחוק והקלילות שההומור מכניס לכולנו בחיים, יש להתייחס להומור ברצינות ולהבין את ההשפעות שיש לו על כל תחומי החיים, על התקשורת, החינוך, פרסום, פסיכולוגיה ועוד.

מילון אוקספורד מגדיר הומור כפעולה, דיבור, או כתיבה שמעוררת שעשוע, בדיחות, והנאה" מה שעושים עם ההומור זה כבר משהו אחר. יש הומור לשם הנאה בלבד ויש הומור לשם הנעה. שתי המטרות ראויות ומאוד דומות בדרך הפעולה שלהן.

כולנו מכירים את ההומור לשם הנאה, מופעי סטנדאפ, הצגות, קומדיות, תוכניות בטלוויזיה, כל מה שמספק חווית צפייה, משחרר צחוק ומכניס שמחה ללבבות. כאן נכנסים הסוגים השונים של ההומור והרמות השונות של ספקי הצחוק והצרכנים שלו. יש סוגי הומור מתוחכמים כמו אירוניה, פרודיה, סרקזם וסאטירה, יש הומור חזותי יותר כדוגמת סלפסטיק, הומור ויז'ואלי כקריקטורות ועוד סוגים שונים הנמצאים בספרות, בתיאטרון, בקולנוע ובכל אלמנט תקשורתי כזה או אחר.

הומור בחדר הגישור

ההומור, שהוא חלק מהחיים נמצא גם בחדר הגישור שלי, הומור לשם שחרור והנעה.  הומור בטעם טוב ובמקום הנכון עשוי לעיתים לשבור את המתח ולהעניק לשני הצדדים גם יחד הזדמנות להתרכך ,לקבל קצת פרספקטיבה וקצת לצאת מהדרמה.  שימוש בהומור פותח ומקדם ערוצי קשר בין אנשים ומעודד שיח רגוע ולא פוגעני, באמצעות אותן בדיחות פרטיות, הומור פנימי, או אפילו הומור חיצוני נוצרת הנעה להמשך ההליך בדרך להסכמות ופתרונות..

גישור גירושין בשניים CO (אני מגשרת כשתמיד לצידי מגשר מעולם הטיפול) מאפשר אף יותר גמישות עם ההומור. לעיתים כשהעיתוי מדויק בדיחה קטנה הנאמרת ע"י אחד מאיתנו מקלילה את האוירה ומעלה בת צחוק על שפתותיהם של המגושרים כשהדבר מלווה ממש בשחרור (מורגש איך המתח בחדר יורד משמעותית).  כמובן שהשימוש בהומור נעשה בעדינות ובעיתוי הנכון כדי חלילה  לא לפגוע באחד הצדדים או לעורר זילות בנוגע למצב. אנו דואגים שההומור ישתלב בצורה טבעית וחלקה ושכל הצדדים יהיו  מעורבים בבדיחה כדי שתהיה לה השפעה מקלילה.

עורכת דין סיגל גאיה כסיף - מגשרת גירושין

*תמונה – Google

המלצות לקריאה נוספת:

רוצים להתייעץ?

אני פה בשבילכם!

צרו קשר בטלפון 054-4203430

בוואטסאפ - כאן

או פנו אליי בטופס המצורף: 

 

 

השאר תגובה

אתה חייב להיות מחובר כדי לכתוב תגובה.