היום שאחרי הגירושין

הבלוג הזה נוגע בסוגיות הכרוכות בגישור בגירושין, ולרוב אני מספרת לכם כאן על מקרים שקרו בחדר הגישור, על התהליך הרגשי והמשפטי ועל עוד נושאים נוספים שיעזרו לכם להכיר יותר טוב את עולם הגישור.

הפעם אני רוצה לספר לכם על היום שאחרי

הזוגות שמגיעים אליי לחדר הגישור נמצאים כמעט תמיד בסערת רגשות, גם אם הם הגיעו בשלים. הגישור עצמו עוסק רובו בצרכים ובאינטרסים אך תוך כדי הבירור עולים וצפים ה הרבה מטענים רגשיים, וקורם לו עור וגידים תהליך של קבלת המצב החדש ומתחיל להירקם לו תהליך של אבל ופרידה מהקיים. זהו תהליך סוער שמתחולל בפגישות עצמן והרבה מהתהליכים האלו מתרחשים במרווחים שבין הפגישות.

היום שאחרי הגירושין - עו"ד סיגל כסיף, מגשרת בראשון לציון

ואז מגיע הרגע שבו נחתם ההסכם, אפילו עוד לפני שהוא מאושר על יד בית המשפט – זהו רגע שמכיל בתוכו הקלה ואנחת רווחה. מצד אחד זוהי נקודה מורכבת מאוד כי היא סופית – היא הסוף הרשמי של מערכת היחסים. ומצד שני היא מאפשרת לנשום ולהבין שהתהליך שנעשה פה נשא פרי, והגעתם יחד להסכם הוגן ללא מריבות בבית משפט.

לאחר שבני הזוג חותמים על ההסכם בפנינו ולאחר שההסכם מקבל תוקף של פסק דין על ידי בית המשפט, זוהי הנקודה שבה אנחנו נפרדים ואני מאחלת לשני הצדדים הצלחה ויציאה לחיים טובים ומאושרים יותר.

התגרשנו, מה קורה עכשיו?

אם הזוגות בחרו למכור את הבית המשותף, שניהם יצטרכו לבנות לעצמם חיים חדשים בבית חדש. רוב הזוגות נשארים קרובים גאוגרפית אחד לשני כדי להקל על זמני השהות עם הילדים. גם אם אחד הצדדים נשאר לגור בבית, הצד השני יצטרך למצוא מקום מגורים מתאים לו ולילדים.

זהו שלב של התחלות חדשות שבו התקשרות בין בני הזוג יכולה לסייע מאוד. זוגות שבנו תקשורת טובה ביניהם יכולים אפילו לסייע אחד לשני בשלב הזה, במציאת מקום מגורים, בסידור הבית החדש ובעיקר בשיחות משותפות ובריאות עם הילדים.

לדבר בלי לשלוף את הסכם הגירושין

גם אחרי תקופה ארוכה שבה שני הצדדים חיים בנפרד, תקשורת טובה עוזרת מאוד ומיטיבה עם כולם. אחרי הכול, מדובר עדיין בהורים לילדים שצריכים לקבל החלטות משותפות לגביהם ולהיפגש באירועים משפחתיים.

אני תמיד אומרת שהסכם גירושין טוב צריך להישאר במגירת הגרביים, כלומר אין צורך לשלוף אותו בכל פעם שעולה סוגיה בנושא מסוים. אחד מתוצאות הלוואי הליך הגישור הוא בניית תקשורת טובה בין הצדדים, תקשורת שתשרת אותם בחיים שאחרי הגירושין.

במהלך החיים שלאחר הגירושין יצוצו כל הזמן סוגיות שלגביהן יידרשו הצדדים לקבל החלטות – בחירת מסגרות לימודים לילדים, כן או לא ריטלין, רכישת סמארטפון, שינוי מהותי ברמת ההכנסה של אחד הצדדים  ועוד ועוד. כאשר קיימת תקשורת טובה ובבסיסה האינטרס המשותף לדאוג לילדים – אפשר לדבר על הכול ולקבל יחד החלטות משותפות.

 

מה אם לא מסתדרים אחרי הגירושין?

נכון, זה לא פשוט להסתדר לאחר הגירושין. ולפעמים קיים קושי של ממש בתקשורת.

במצב הזה תמיד אפשר לחזור להסכם הגירושין ולהיצמד להוראותיו. ההסכם הוא  מפורט ומנסה לצפות ככל שניתן את פני העתיד. ואם בכל זאת צצו בעיות שלא ניתן לפתור אותן לבד, תמיד ניתן לחזור לחדר הגישור ולדון בנושא ספציפי יחד ולהגיע לגביו להחלטה משותפת בתיווך שלנו המגשרים.

בכל מקרה, גם אם תהליך הגירושין הסתיים ואתם כעת גרושים לכל דבר, אני נמצאת פה כדי לסייע לכם לגבי אי הבנות, קשיים וסוגיות שעולות במהלך הדרך.

עו"ד ומגשרת סיגל גאיה כסיף 

 

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על:

רוצים להתייעץ? אני פה בשבילכם!

צרו קשר בטלפון 054-4203430

או בטופס הצור קשר המצורף:

 

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.