בואו נדבר על כסף

דיברנו כבר על חשיבותה של התקשורת בגישור, על ההצלחה בחדר הגישור ועל התוצאות הטובות. אבל נראה לפעמים שיש נושא אחד שפחות דנים בו – עלות פגישות הגישור.

לא פעם מגיע אליי זוג עם כוונות להתגרש, עם רצון טוב לסיים את זה יפה ולעבוד כדי שזה יקרה. ויחד עם כל אלו – גם מבט חושש ששואל בלי מילים: אבל כמה זה יעלה לנו?

אז הנה, אני שמה את הדברים על השולחן ומתחילה מהשורה התחתונה: פגישות גישור עולות כסף, וככל שהגישור מתארך, התשלום גבוה יותר. אבל! ויש פה אבל ענקי – התשלום עבור גישור, ארוך ככל שיהיה, הוא כאין וכאפס לעומת הוצאות משפטיות כאשר מגיעים לבתי משפט.

גישור גירושין וכסף - בואו נדבר על זה | עורכת דין ומגשרת סיגל גאיה כסיף
Photo by Visual Stories || Micheile on Unsplash

גישור הוא השקעה קטנה לעומת התוצאה המיטיבה

גם אם נניח לרגע את ההוצאות המשפטיות סביב הגירושין, הרי שבתקופה הזו יש הוצאות רבות אחרות – מעבר דירה, שכירויות, רכישת ציוד לבית החדש לאחר חלוקת הרכוש הקיים, רכישת רכב, ועוד שלל הוצאות לא צפויות. כן, גישור הוא חלק מהוצאות התקופה הזו, אך הוא השקעה לטווח ארוך. הוא יאפשר תקשורת טובה בין בני הזוג ובתוך המשפחה בהמשך הדרך והוא בעיקר שווה את השקט הנפשי.

נקודה חשובה לגבי מודל העבודה שלי

על פי מודל העבודה שלי אני משלבת תמיד מעטפת רגשית ומשפטית: של עו"ד מגשרת לצד מגשר מעולם הטיפול הרגשי. בחרתי לחלוק את שכרי עם המטפל הרגשי כך שהעלות למפגש גישור זהה לגישור עם מגשר יחיד.
אני מאמינה שגישור הוא לפני הכול הליך רגשי ולכן בחרתי בדרך הזו שמוכיחה את עצמה מחדש פעם אחר פעם.
המגושרים שלי מרוויחים פעמיים – מטפל רגשי לצד עו"ד, ועלות של מגשר יחיד.

הפחתת הנזקים הנפשיים

זוגות שמגיעים אליי לגישור חוסכים המון עוגמת נפש להם ולילדים. הם יכולים מהר יחסית לצאת לדרך חדשה. לעומתם זוגות שמגיעים למריבות קשות ולבתי המשפט עלולים לגרום נזק נפשי עמוק לעצמם ולילדים. וכן, לנזק נפשי יש עלויות משלו. מנטליות וגם כלכליות וכמובן שמלחמה בבית המשפט אורכת זמן רב.
לכן גם זו סיבה טובה וחשובה להשקיע בגישור.

האם אפשר לחסוך בהוצאות הגישור?

לעתים מגיע אליי זוג עם תקציב מסוים שמוקדש להליך הגישור והם לא רוצים לחרוג ממנו. במקרה הזה אני מסבירה שהעבודה פה היא שלהם. ניתן לגמרי לסיים גישור במספר פגישות בודדות, אך זה תלוי מאוד בבשלות של הצדדים ובנכונות שלהם לראות את התמונה המלאה וכמובן בעבודה שלהם בין הפגישות.

אם אני מזהה שמדובר בזוג שאמנם רוצה לחסוך אך זקוק למספר רב יותר של פגישות כדי לבנות תקשורת סביב הפרידה, נערוך איתם תיאום ציפיות ונסביר להם זאת. ברוב המקרים הזוג מבין שההשקעה הזו חשובה ויוצא לדרך.

בשורה התחתונה חשוב להבהיר – גירושין עולים כסף.

האם זה יגיע לסכומי עתק בהוצאות משפטיות או יסתכם בסופו של דבר בעלות מינימלית של גישור? זה תלוי בבני הזוג, במקום בו הם נמצאים רגשית ובנכונות שלהם לפתור יחד את הסוגיות ולייצר לעצמם הסכם הוגן.

אני פה בשבילכם,
מגשרת ועו"ד סיגל גאיה כסיף

מוזמנים לקרוא עוד: 

רוצים להתייעץ?

אני פה בשבילכם!

צרו קשר בטלפון 054-4203430

בוואטסאפ - כאן

או פנו אליי בטופס המצורף: