איך בוחרים מגשר לגירושין?

זוג במשבר ביחסים נכנס אל חדר הגישור. מה ישפיע על מהלך הגישור שלהם ויביא אותם לתוצאה הרצויה להם?

איך לבחור מגשר גירושין? - עו"ד מגשרת סיגל כסיף

Image by Arek Socha from Pixabay

הרצון שלהם כמובן, יכולת ההתמדה, התקשורת בחדר הגישור. אך לפני כל אלו ישנו גורם חשוב מאוד בהצלחת התהליך והוא הכימיה שבין המגושרים למגשר עצמו, ההתאמה ההדדית של המגשר למגושרים ולכן בחירת מגשר או מגשרת הם שלב חשוב מאוד שישפיע על התהליך כולו.

אז איך בוחרים מגשר נכון? 
הנה כמה נקודות שחשוב לשים אליהן לב:

המלצות על מגשר.ת

כאשר ניגשים לבחור מגשר טוב לנסות לקבל ככל שניתן המלצות מאנשים שמכירים אתכם ואת המגשר ואופיו, במיוחד כאלו שחוו את הגישור של אותו מגשר באופן אישי.
אדם קרוב אליכם יוכל לדעת מראש אם המגשר הוא באותה גישה שלכם, ואם לדעתו יהיה חיבור. כמובן שמדובר בחושת בטן ולא תמיד האדם שמכיר אתכם יקלע, אבל זוהי בהחלט נקודת פתיחה מצוינת.

פרסומים באינטרנט

כאשר אתם נפגשים בפרסומים שונים של המגשר או המגשרת ברשת, תוכלו לקבל תחושה של השפה, האנרגיה והלך הרוח של המגשר.
כך למשל אם נתקלתם בפרסום של מגשר מעונב שכותב על הצד המשפטי של הגישור, ומגיע ישר לעניין – תוכלו להניח שזו גם האנרגיה בחדר הגישור. אם אתם מגיעים מוכנים לגמרי ורוצים תהליך מהיר ומשפטי יותר, כנראה שזה האדם הנכון לכם.
אם פגשתם בבלוג מגשר שמדבר גם על הצד הרגשי בתהליך (שהרי גירושין זה קודם כל הליך רגשי ורק אחר כך משפטי), תוכלו לעשות ניחוש מושכל ולהניח שתהיה התייחסות גם להליך הרגשי בחדר הגישור ותוכלו לבחור אם השילוב והמעטפת הרגשית-משפטית מתאימה לכם.

שיחה ראשונה עם המגשר

בשיחת הטלפון הראשונה תוכלו לקבל המון מידע – חלקו ענייני ותכליתי, שייאמר מפורשות בשיחה עצמה, וחלקו בתחושה שלכם, "ברווח" שבין המילים.
זה המקום לעשות תיאום ציפיות ולשאול שאלות על התהליך – כיצד הוא יתבצע, מה נדרש מכם, מה רמת הזמינות של המגשר, מה ה"אני מאמין" שלו ועוד.
כמו בשיחת טלפון ראשונה לפני דייט, תוכלו להרגיש את הצד השני. האם הוא גורם לכם להרגיש בנוח? האם יש לו סבלנות להקשיב לכם? האם הוא רך ומכיל?
ברוב המקרים שיחה כזו תיתן "טעימה" מהתהליך ובסופה תקבלו תחושה – האם אתם מעוניינים להתחיל בתהליך עם המגשר או לא.

ניטרליות

תהליך הגישור מבוסס על הניטרליות והאובייקטיביות של המגשרים. המגשר או המגשרת לא לוקחים צד כלל ושומרים באדיקות על הניטרליות. הם קשובים ומכילים לשני הצדדים ומסייעים לצדדים להבין מהם הצרכים של כל אחד מהם ומשם להגיע לפתרון מיטיב לשניהם.
לכן חשוב שלפני שבכלל מתחילים ויוצאים לדרך, שהמגשר יהיה מוסכם ומקובל על שני הצדדים.

הבחירה

בחרתם מגשר או מגשרת שמרגיש לכם שהם מתאימים לכם? עכשיו נשאר רק לגייס אנרגיות ורצון, ולצאת לדרך. בהצלחה!

רוצים לדבר ולהרגיש אם הגישור שלי, לצד המגשר המטפל הרגשי שלצדי, מתאים לכם?
מוזמנים ליצור איתי קשר.

054-4203430

סיגל.