“אחרי החגים” הגיע!

פעמיים בשנה אנחנו מקבלים תירוץ מושלם לדחיינות שלנו – החגים.

זה קורה בחגי תשרי ושוב בפסח. כל משימה שיש לנו, כל עבודה שמחכה, חיפוש עבודה או קנייה משמעותית לבית – את כולם אפשר לדחות לאחרי החגים. וזה בסדר, כי אלו באמת תקופות לא שגרתיות שלא תמיד קל לתכנן או לבצע בהם תוכניות משמעותיות.

העניין הוא שבאיזשהו שלב החגים נגמרים ו"אחרי החגים" מגיע ואיתו כל המשימות שחיכו לנו.
ואז אנחנו נדרשים לבצע אותן בבת אחת והמעבר הזה בין החופש לעשייה – לא תמיד קל.

אחרי החגים

גם בעולם הגירושין יש משימות שאנחנו תמיד נרצה לדחות. אולי הן קשות מדי מבחינה רגשית, אולי אנחנו עוד לא בטוחים לגמרי...
אבל מה שבטוח זה שבסופו של דבר צריך להתמודד ואז מגיע הקושי.

מה שקורה בחדר הגישור

פגשתי במהלך העבודה שלי לא מעט זוגות שהגיעו אליי אחרי תקופה ארוכה של דחייה. דחייה של הגירושים ולפעמים של ההבנה שמשהו פה לא בסדר. במקרה כזה אני פוגשת זוג טעון מאוד שנדרש להתמודד בבת אחת עם הקושי של הגירושין וזה לא קל.
פתאום צריך להבין שהקשר הזוגי נגמר, לקבל החלטות קשות בקשר להמשך החיים ולהתחיל לעכל את החיים החדשים.

ובכל זאת – יש הבדל חשוב מאוד בין תקופת אחרי החגים לתהליך שקורה בחדר הגישור: אפשר לעשות הכול בקצב שלכם.
אם אחרי החגים נדרשתם בבת אחת להשלים את כל המשימות שחיכו לכם והרגשתם שהעומס פשוט גדול מדי, בחדר הגישור אני מוודאה ששני הצדדים עומדים בקצב ולא לוקחים על עצמם מעבר ליכולת הרגשית שלהם.

גירושים בקצב שלכם

בתהליך גישור גירושין נבין קודם כל מה המשימות העומדות לפנינו ואיזה החלטות יש לקבל – כמו למשל חלוקת הזמנים עם הילדים, החלטות לגבי מכירת הבית הקיים, תשלומים ועוד ועוד.
הזמן שבין הפגישות יאפשר לכם לעכל ולחשוב מה נכון לכל אחד מכם וגם להתייעץ וברוב המקרים אתם תקחו את המשימות האלו כ"שיעורי בית" שתוכלו לחשוב עליהם ולקבל החלטות ברוגע ובלי לחץ לפני הפגישה הבאה.

חשוב להבין – את הקצב בחדר הגישור אתם קובעים. נכון שאני פה כדי לוודא שאנחנו בכיוון הנכון ולא מושכים את הזמן כשאין צורך, ושהליך הגישור מתנהל כסדרו, אבל הדרך היא שלכם.
פגשתי כבר זוגות שלקח להם בהסכמה 8 חודשים להתגרש, כאשר את הפגישות הם ביקשו לקבוע אחת לחודש. ולעומתם זוגות שהגיעו מוכנים מאוד לתהליך ובתוך חודש כבר היה להם ביד הסכם גירושים מוכן.

ועוד מחשבה על תקופת החגים ואחרי החגים, יש זוגות שנאחזים בתקופה הזו כדי לדחות מעט את הגירושים ונועצים לעצמם ביומן להתחיל לדבר על כך רק אחרי החגים. ויש כאלו שדווקא החגים והמשפחתיות גורמים להם להבין בצורה ברורה יותר שמשהו פה חייב להשתנות והם מתחילים לפעול בנושא.

בכל מקרה – כמו שאני תמיד אומרת, אין דרך אחת להתגרש והכול צריך להיעשות בקצב ובזמן הנכון לכם. ובין אם אתם מעדיפים לחכות ולדחות קצת או אם אתם כבר בשלים – אני פה בשבילכם.

פנו אליי,

שלכם, סיגל
sigalkassif.co.il 
054-4203430

 

Image by Larisa Koshkina from Pixabay

רוצים להתייעץ?

אני פה בשבילכם!

צרו קשר בטלפון 054-4203430

בוואטסאפ - כאן

או פנו אליי בטופס המצורף: